Harmonia i Uważność

czwartki godzina 18:00

Harmonia i Uważność

Cotygodniowe zajęcia Harmonia i Uważność to przepełnione spokojem, radością i przyjazną atmosferą warsztaty. Przestrzeń, w której możesz odnaleźć swój azyl, przeznaczyć czas tylko dla siebie, zapomnieć o codziennych obowiązkach i skupić się własnym rozwoju i duchowości. Dzięki poznanym technikom oddechowym i medytacji wyjdziesz z nich zrelaksowana(-y) i pełna(-y) energii. Zadbaj o swoje ciało, umysł i duszę.

 

Czym jest medytacja?

Medytacja (łac. meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie) – to różnego rodzaju praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu, wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości. Praktykowane w celach religijnych lub dla uzyskania dobroczynnego skutku. Pod pojęciem medytacji znajduje się wiele różnych praktyk, m. in. mające na celu zwiększenie wewnętrznej energii siły życiowej (qi, ki, prana, itp.), praktyki rozwijające współczucie, miłość, cierpliwość, wielkoduszność i przebaczenie czy techniki łagodzące stres, zwiększające uważność. Medytacja jest z powodzeniem stosowana od tysięcy lat. Stosowana w jodze, większości religii, a obecnie często wykorzystywana w psychoterapii i jako część leczenia różnych problemów zdrowotnych.

Poznaj 7 potwierdzonych naukowo korzyści, które uzyskasz dzięki medytacji, której nauczysz się podczas warsztatów:

agsdi-person

Zyskaj prawdziwe poczucie własnej wartości, wysoką motywację i pewność siebie

Zwiększa się Twoja samoświadomość, lepiej siebie rozumiesz, to co do tej pory działo się automatycznie (podświadomie) staje się częścią Twoje świadomości, a dzięki temu świadomość i podświadomość działa w tym samym kierunku wspierając Ciebie.

agsdi-sun-2

Pozbądź się stresu

Obniża poziom kortyzolu. Daje głębokie poczucie spokoju i również akceptacji/zaufania do tego co dzieje się. A kiedy nie czujesz się zagrożony stres znika, a z nim wszystkie jego negatywne objawy i konsekwencje.
agsdi-heart

Zdrowy jak mnich

Bezpośrednio wpływa na regeneracje i rozluźnienie wpływając na lepsze funkcjonowanie organizmu. Wspiera system immunologiczny, spowalnia procesy starzenia komórkowego, obniża ciśnienie krwi, łagodzi ból i stany zapalne.
agsdi-learn

Zostań "supermózgiem"

Na poziomie fizycznym dzięki medytacji zwiększa się ilość istoty szarej, pojawiają się dodatkowe fałdowania, nowe połączenia neuronowe oraz zmieniają się fale mózgowe. To wszystko wpływa na wzrost kreatywności, inteligencji i podejmowanie lepszych decyzji.
agsdi-heart-leaf-2

Pożegnaj się z nałogami

Medytacja pozwala odchudzić się, przestać palić, pić, używać narkotyków. Zwiększa samokontrole i panowanie nad impulsami. Dzięki poczuciu szczęścia i większej samoświadomości zażywanie używek lub inne nałogi stają się zbędne, a dzięki temu raz na zawsze możesz pożegnać się z nimi.
agsdi-ribbon

Zdrowa psychika

Obecnie medytacja z powodzeniem jest stosowana w wielu terapiach. Pomaga z stanach lękowych, depresji. Poprawia stabilność emocjonalną i zwiększa inteligencję emocjonalną.
agsdi-face-happy

Szczęśliwy jak dziecko

Na poziomie fizjologicznym zaobserwowano zwiększoną ilość serotoniny i dopaminy (tzw. hormony szczęścia”. Tak jak u dzieci szczęście jest w nas. Według badań ludzie medytujący są po prostu szczęśliwsi. Odnajdziesz je w sobie dzięki medytacji

Dzięki cotygodniowemu warsztatowi:

  • otrzymasz konkretne wskazówki jak medytować (główna nauczana metoda to uznawana przez wielu za najszlachetniejszą Anapanasati tzw. medytacja wglądu, polegająca na koncentracji na oddechu)
  • poznasz różne techniki relaksacyjne i oddechowe
  • nauczysz się jak praktykować samodzielnie
  • zrelaksujesz się i zadbasz o siebie – to ponad 1h dla Ciebie i Twojego rozwoju
  • masz możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami
  • wraz z indywidualną regularną praktyką osiągniesz korzyści płynące z medytacji

Wszystkie proponowane praktyki mają świecki charakter, nie są związane z żadnym wyznaniem ani religią. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na światopogląd i wyznawane wartości.

Zapewniamy koce i poduszki do medytacji. Prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki. Zajęcia zaczynają się o godz. 18:00, a godz. 18:15 są zamykane drzwi z względu na charakter zajęć i troskę o uczestników osoby, które przyjdą po 18:15 nie będą wpuszczane. Jeżeli chcesz uczestniczyć w zajęciach zarejestruj się poprzez evenea. Istnieje również możliwość zapłaty na miejscu (tylko gotówka) 90zł za spotkanie. Jeżeli wybierzesz płatność na miejscu ze względu na ograniczoną ilość miejsc wyślij zgłoszenie mailowe na biuro@kaizenyourself.pl.

Prowadzący Adam Tkaczyk

trener, pasjonat psychologii i medytacji, której uczył się przez kilka miesięcy od buddyjskich mnichów w Tajlandii. Swoją praktykę prowadzi o wielu lat. Ponadto korzysta z wiedzy nauczycieli w Polsce i zagranicą. Przedsiębiorca, finansista i podróżnik. Autor projektu Twoje Spotkanie – Twój Sukces, cotygodniowych warsztatów Harmonia i Uważność. Prowadzi warsztaty w Polsce, organizuje Treningi Medytacyjne w Tajlandii oraz wyprawy rozwojowe. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, od ponad 10 lat prowadzi firmę z branży finansowej. Potrafi łączyć ze sobą różne zainteresowania ze sfery duchowości, rozwoju osobistego, i biznesu. Uczestnicy warsztatów szczególnie cenią go za wyjątkową otwartość, bliskość i wewnętrzną radość oraz spokój.

Harmonia i Uważność – COTYGODNIOWY Warsztat Medytacyjny

 

MIEJSCE

Naturalne Centrum Zdrowia sala 17 (parter)
Grażyny 15, Warszawa

TERMIN

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00